San Francisco’s annual folk freakout Hardly Strictly Bluegrass returns Friday with three days of free music that typically draws more than half a million people to Golden Gate Park.

The daily schedule with set times was released by festival organizers today:

FRIDAY

Star Stage
10:30am MC Hammer
11:30am P.M.W.

Banjo Stage
12:00pm Jesse Dee
1:15pm Jesse DeNatale
2:35pm Seldom Scene
4:15pm Peter Rowan Bluegrass Band featuring Yungchen Lhamo
5:45pm Bonnie Raitt

Arrow Stage
12:00pm Manchester Orchestra
1:15pm Freakwater
2:35pm Low
4:15pm Father John Misty
5:45pm Calexico

Rooster Stage
Conor Brings Friends for Friday Featuring:
12:00pm Jake Bellows
1:00pm The Cave Singers
2:20pm The Felice Brothers
3:20pm The Evens
4:30pm First Aid Kit
5:45pm Conor Oberst

SATURDAY

Banjo Stage
11:00am Spirit Family Reunion
12:10pm Alison Brown
1:25pm Tim O’Brien with Bryan Sutton & Mike Bub
2:45pm Holler Down the Hollow: A Hardly Strictly Salute to the Masters
4:25pm The Jerry Douglas Band
5:45pm Steve Earle & The Dukes

Rooster Stage
11:00am Go To Hell Man Clan
12:10pm Buddy Miller & Jim Lauderdale
1:25pm Mark Lanegan
2:45pm Loudon Wainwright III
4:05pm Patty Griffin
5:30pm Robert Earl Keen

Star Stage
11:00am LP
12:30pm Jon Langford & Skull Orchard acoustic / Freakons
2:10pm Dave Alvin with Greg Leisz
3:55pm Boz Scaggs
5:45pm Natalie Maines

Towers Of Gold Stage
11:40am Sonny & The Sunsets
1:20pm Bettye LaVette
3:05pm Nick Lowe
4:45pm Los Lobos Disconnected

Arrow Stage
11:00am Kat Edmonson
12:05pm The Handsome Family
1:30pm G. Love & Special Sauce
2:40pm Elvin Bishop
4:05pm The Forest Rangers with Katey Sagal
5:35pm The Flatlanders feat. Joe Ely, Jimmie Dale Gilmore & Butch Hancock

Porch Stage
11:00am Supermule
12:10pm Paul Kelly
1:25pm Sallie Ford & The Sound Outside
2:40pm Mike Scott & Steve Wickham of The Waterboys
3:50pm Joy Kills Sorrow
4:50pm Martha Wainwright
6:05pm Sturgill Simpson

SUNDAY

Banjo Stage
11:00am Mike Farris & the Roseland Rhythm Revue
12:05pm Laurie Lewis & The Right Hands
1:25pm Steve Martin and Steep Canyon Rangers featuring Edie Brickell
3:05pm Tim O’Brien & Darrell Scott
4:25pm Ralph Stanley & The Clinch Mountain Boys
5:45pm Emmylou Harris & Rodney Crowell

Rooster Stage
11:00am Tumbleweed Wanderers
12:05pm Kevin Welch & Kieran Kane & Fats Kaplin
1:20pm Ryan Bingham
2:35pm Kate McGarrigle Tribute with Martha & Sloan Wainwright & Special Guests
4:25pm Buddy Miller
5:45pm The Wood Brothers

Star Stage
11:00am Dry Branch Fire Squad
12:30pm Nicki Bluhm & The Gramblers
2:20pm Justin Townes Earle
4:00pm Chris Isaak
5:50pm Gogol Bordello

Towers of Gold Stage
11:45am Allah-Las
1:20pm Richard Thompson
3:10pm Billy Bragg
5:00pm The Time Jumpers featuring Brad Albin, Larry Franklin, Paul Franklin, Vince Gill, “Ranger Doug” Green, Andy Reiss, Dawn Sears, Kenny Sears, Joe Spivey, Jeff Taylor & Billy Thomas

Arrow Stage
11:00pm Shovels & Rope
12:05pm Moonalice
1:25pm The Brothers Comatose
2:45pm The Devil Makes Three
4:10pm Trampled By Turtles
5:45pm The String Cheese Incident

Porch Stage
11:00am The Deep Dark Woods
12:10pm Della Mae
1:25pm Evolfo Doofeht
2:40pm The Warren Hood Band
3:55pm Pieta Brown
5:10pm Tift Merritt
6:20pm Robert Ellis